Rubikin kuutio, 3 x 3
Rubikin kuutio on klassinen aivopähkinä, jota ihmiset ovat pyöritelleet hyppysissään vuodesta 1974 saakka. Unkarissa keksitty Rubikin kuutio on ikoninen pulmapeli, jossa sinun on pyöriteltävä kuution liikkuvia osia, kunnes kaikki sivut ovat samanvärisiä. Vaikka Rubikin kuutio saavutti suurimman suosionsa jo 80-luvulla, se löytyy edelleen monista kodeista, kahviloista ja seuratiloista. Suosiosta kertoo myös se, että Rubikin kuution tiimoilta järjestetään tänäkin päivänä kilpailuja maailmanlaajuisesti useissa eri kilpasarjoissa. Vuoden 2017 kilpailuissa viralliseksi ennätykseksi perinteisessä kilpasarjassa kirjattiin huikeat 4,59 sekuntia. Pystyisitkö sinä samaan?
Edullisimmat kaupat
Kauppa | Vaihtoehdot | Toimitusaika | Hinta | Toimitettuna | ||
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Rubiks 3x3 kuutioNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 5 päivää | 10,00 € | 16,99 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Rubik's 3x3 rubikinkuutio pulmapeliNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ |
|
11,90 € | 16,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Rubikin kuutio 3x3Näytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1 päivä | 12,90 € | 17,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Rubiks 3x3 Cube -älypeliNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | perillä torstai - maanantai | 12,95 € | 17,45 € | Katso tuotetta ▸ | ||
|
|
Rubiks 3x3 Cube -älypeliNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 0-2 päivää | 12,99 € | 17,89 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Rubikin kuutio 3x3, yli 10-vuotiailleNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-5 päivää | 14,99 € | 14,99 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Rubiks - 3x3 Cube (6063026)Näytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 2-3 päivää | 17,50 € | 21,45 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Rubiks: Rubikin Kuutio 3x3 Cube LAUTANäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1 päivä | 17,90 € | 22,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
|
Rubikin kuutio, 3 x 3
Ilmoita virheellisestä tiedostaRubikin kuutio on klassinen aivopähkinä, jota ihmiset ovat pyöritelleet hyppysissään vuodesta 1974 saakka. Unkarissa keksitty Rubikin kuutio on ikoninen pulmapeli, jossa sinun on pyöriteltävä kuution liikkuvia osia, kunnes kaikki sivut ovat samanvärisiä. Vaikka Rubikin kuutio saavutti suurimman suosionsa jo 80-luvulla, se löytyy edelleen monista kodeista, kahviloista ja seuratiloista. Suosiosta kertoo myös se, että Rubikin kuution tiimoilta järjestetään tänäkin päivänä kilpailuja maailmanlaajuisesti useissa eri kilpasarjoissa. Vuoden 2017 kilpailuissa viralliseksi ennätykseksi perinteisessä kilpasarjassa kirjattiin huikeat 4,59 sekuntia. Pystyisitkö sinä samaan?
EAN-koodi | 6417959082171, 5690330044666, 6418859000654, 0714043050273, 0778988408179, 0778988408285, 0778988419571 |
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.