- ›Viihde ja elektroniikka
- ›Kamerat ja tarvikkeet
- ›Kamerat ja videokamerat
- ›Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Saattaisit kuitenkin olla kiinnostunut samankaltaisista tuoteista kuten.
Canon EOS 90D (runko), järjestelmäkamera
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Canon PowerShot SX70 HS, kamera
Canon EOS RP (24-105mm), järjestelmäkamera
Canon EOS 2000D Kit (18-55mm IS), järjestelmäkamera
Kategorian kaikki tuotteet löydät täältä Kamerat ja videokamerat ▸
Päivän tarjoukset
-
-7 %
31,61 €
Fiskars QuikFit 1000691, kaareva saha
-
-6 %
14,99 €
Horizon Zero Dawn Complete Edition, PS4-peli
-
-80 %
9,99 €
Nokia TWS-841 Clarity Earbuds ENC, Bluetooth-vastamelunappikuulokkeet
-
-6 %
33,99 €
Dead Space Remake, PS5-peli
-
-10 %
21,50 €
Shiseido - Eyelash Curler
-
-7 %
137,00 €
Honor X7a 4G 4/128GB, älypuhelin
-
-25 %
5,22 €
Huawei Watch Fit, laturi
-
-25 %
149,00 €
Samsung Galaxy Tab A8 10.5" WiFi + 4G 32 GB, tabletti
-
-5 %
379,00 €
Aggregaatti hiljainen LT2000i (2,0 kW), Duro
-
-43 %
19,95 €
ADIDAS Essentials 3-Stripes High-Waisted Single Jersey Leggings - naisten pitkät trikoot
-
-25 %
29,99 €
Lords of the Fallen, PS5 -peli
-
-22 %
39,00 €
JBL Tune Flex, Bluetooth-vastamelunappikuulokkeet
Samankaltaisia tuotteita
-
Canon PowerShot G7 X Mark II, kamera
-
Canon PowerShot G7 X Mark III Premium Vlogger Kit, kamera + tarvikkeet
-
Canon EOS M50 Mark II (EF-M 15-45/3,5-6,3 IS STM+ EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM), järjestelmäkamera
-
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera + akku NB-13L
-
Canon 750D yhteensopiva akkukahva
-
Canon EOS R10 (RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM), järjestelmäkamera
Katsotuimmat Kamerat ja videokamerat
-
alk. 769 €
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera
-
alk. 356 €
Canon PowerShot SX740 HS, kamera
-
alk. 2674 €
Sony A7 IV (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 1349 €
Canon EOS R7 (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 322 €
Insta360 One X2, action-kamera
-
alk. 319 €
GoPro HERO9 Black, toimintakamera
-
alk. 1599 €
Fujifilm X100V, kamera
-
alk. 1039 €
Nikon Coolpix P1000, kamera
-
alk. 429 €
Canon EOS 2000D (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 94 €
Videokamera 1080P / 24MP / 16x zoom ja käännettävä LCD-näyttö
-
alk. 1690 €
Canon EOS R7 (18-150 mm), järjestelmäkamera
-
alk. 316 €
GoPro HERO10 Black, toimintakamera
-
alk. 130 €
SJCAM C200 4K, mini action-kamera
-
alk. 23 €
Lasten digikamera
-
alk. 509 €
Insta360 X3, actionkamera
-
alk. 69 €
Denver ACK-8062W 4K, toimintakamera
-
alk. 15 €
Kodak Fun Saver, kertakäyttökamera
-
alk. 1539 €
Panasonic HC-X1500, videokamera
Objektiivit -osaston suosituimmat tuotteet
-
alk. 84 €
Canon RF 70-200mm f/4 L IS USM, objektiivi
-
alk. 535 €
Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art, objektiivi
-
alk. 929 €
Tamron 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 -objektiivi, Sony E
-
alk. 679 €
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, telezoomobjektiivi
-
alk. 1089 €
Nikon NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S, makro-objektiivi
-
alk. 279 €
Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM , objektiivi
-
alk. 319 €
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM, objektiivi
-
alk. 349 €
Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, objektiivi
-
alk. 599 €
Canon RF-S 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM, objektiivi
-
alk. 1569 €
Canon RF 14-35mm F4 L IS USM, laajakulmaobjektiivi
-
alk. 379 €
Samyang AF 24mm F/1.8 (Sony FE), objektiivi
-
alk. 399 €
Sony FE 28-60mm f/4-5.6 (SEL2860), objektiivi
-
alk. 1290 €
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD (A056SF) -teleobjektiivi
-
alk. 2199 €
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM, objektiivi
-
alk. 2400 €
Canon RF 50mm F1.2L USM, objektiivi
-
alk. 349 €
Sigma 56mm F1.4 DC DN Contemporary, objektiivi
-
alk. 452 €
Sony FE 24-105 mm F4 G OSS (SEL24105G), objektiivi
-
alk. 399 €
Samyang 100mm F2.8 ED UMC Macro, objektiivi
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Ilmoita virheellisestä tiedostaKuvakenno | |
Tarkkuus | 20,9 Mpx |
Kuvasuhde | 4:3 |
Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
Tyyppi | CMOS |
Koko | 1 " |
Tarkkuus | 20,1 Mpx |
Valmistaja | Canon |
Etsin | |
Koko | 0,39 tuumaa |
Tyyppi | OLED |
Peitto | Noin 100% |
Diopterisäätö | On |
Liitännät | |
Mikrofoni | On |
HDMI-portti | On |
WiFi | On |
USB 3.0 | On |
Mitat | |
Leveys | 110,9 mm |
Korkeus | 60,9 mm |
Syvyys | 46 mm |
Paino | 340 g |
Näyttö | |
Koko | 3 tuumaa |
Tyyppi | TFT LCD |
Pikselimäärä | 1 040 000 pikseliä |
Kirkkauden säätö | 5-tasoinen |
Peitto | noin 100% |
Kosketusnäyttö | On |
Kääntyvä näyttö | On |
Objektiivi | |
Zoom (optinen) | 5x |
Zoom (digitaalinen) | 4x |
Kuvanvakain | Optinen |
Polttoväli laajakulma (35mm) | 24 mm |
Polttoväli tele (35mm) | 120 mm |
Valovoima | f/1.8-2.8 |
Ominaisuudet | |
Salama | On |
Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
Videon tallennus | MP4 [video: MPEG-4 AVC / H.264, ääni: MPEG-4 AAC-LC (stereo)] |
ISO-herkkyysalue | 125-12800 |
Akku | |
Akun kesto | 265 kuvaa |
Tyyppi | NB-13L |
Kielivaihtoehdot | |
Suomi | On |
Ruotsi | On |
Englanti | On |
Valmistajan tuotesivu | https://www.canon.fi/cameras/powershot-g5-x-mark-ii/ |
Videokuvan tallennus | |
Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
Kuvataajuus | 29,97, 25 fps |
NTSC | On |
PAL | On |
Muistikortti | SDXC |
Tarkennus | |
Automaattinen tarkennus | On |
Kasvontunnistus | On |
Manuaalinen tarkennus | On |
Kuvaprosessori | DIGIC 8 |
EAN-koodi | 4549292119091 |
Arvostelut - tätä mieltä muut ovat olleet tuotteesta
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.
Muita kiinnostavia tuotteita
-
alk. 769 €
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera
-
alk. 356 €
Canon PowerShot SX740 HS, kamera
-
alk. 2674 €
Sony A7 IV (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 1349 €
Canon EOS R7 (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 322 €
Insta360 One X2, action-kamera
-
alk. 319 €
GoPro HERO9 Black, toimintakamera
Ilmoitus virheellisestä tuotetiedosta
Lähetä kaverille
Sivun suora URL
https://hintaseuranta.fi/kamerat-ja-videokamerat/canon-powershot-g5-x-mark-ii-kamera/8254308
Anna palautetta
Auta meitä käsittelemään palautteet nopeammin ja kerro aluksi mitä palautteesi koskee. Valitse listasta sopivin vaihtoehto. Tutustu myös usein kysyttyihin kysymyksiin.
*) Pakolliset kentät on lomakkeilla merkitty tähdellä.